Angry Birds Konsollara Çıkacak

Haz 11 2012 - 8:20am Editör : admin

Angry Birds’ün bu yaz aylarında konsollarda olması bekleniyor.

iOS ve Android cihazlarla ünlenen ve üreticisi Rovio firmasının değerini yüz milyonlara çıkartan Angry Birds oyunu devam ediyor. Akıllı telefonlar’dan sonra tabletlere, internete ve bilgisayara gelen oyunun şimdiki hedefi ise konsollar. Destekçisi ise Activision gibi gözüküyor.
E3 2012 oyun fuarında The Escapist dergisine konuşan Activision yetkilisi, yetiştiremediklerini ancak 2-3 hafta gibi bir süre sonra güzel ve eğlenceli bir oyunun tanıtımını yapacaklarını açıkladı. Israrlı sorular üzerine de oyunun Angry Birds HD ismiyle konsollara gelecek bir oyun olduğunu açıkladı. Böylece Activision cephesinden resmi bir ağızdan bu bilgi ortaya çıkmış oldu.

Angry Birds HD’nin şimdilik hangi konsollara geleceği ise belirsiz. PlayStation 3 ve Xbox 360 olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Wii’ye çıkma ihtimali de bulunabilir. PS Vita’nın da dokunmatik olduğunu düşünürsek çok eğlenceli olabilir. Fakat yine de şimdilik ilk olarak PS3 ve X360′a tanıtılacağını düşünüyoruz.
Bugüne kadar toplamda 1 milyar kez indirilen oyun, muhtemelen Xbox Live Arcade ve PSN oyunu olarak gelecektir. 2 hafta sonra duyurulacak fakat çok kısa bir süre içinde de yayımlanacağını düşünüyoruz. Yaz aylarının en çok oynanan oyunlarından biri olabilir. Xbox için Kinect desteği ise şimdilik merak konusu.

Yorumlar

Yorumlar

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?