Bilgisayardan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Oca 24 2015 - 11:00am Editör : Gökay Aktan

WhatsApp, Facebook tarafından alındıktan sonra başına pek çok şey geldi.Ama yavaş yavaş taşlar yerine oturmuş olacak ki artık WhatsApp, daha yenilikçi özelliklerle karşımıza çıkmaya başladı.Bunlardan en yenisi ise WhatsApp Web. Bu özellik sayesinde bilgisayarınızdaki Google Chrome tarayıcı üzerinden WhatsApp’ınızı kullanabiliyorsunuz. İşte WhatsApp Web’i bilgisayarda kullanma hakkında bilmeniz gerekenler…

Bu özelliği kullanabilmek için ilk önce Android,Windows Phone,Blackberry ya da Symbian S60 işletim sistemine sahip bir cihazda WhatsApp kullanıyor olmanız gerekiyor.Bu özellik büyük ihtimalle Apple iOS‘a gelmeyecek.Bu cihazlardan birine sahipseniz ikinci yapmanız gereken şey en güncel WhatsApp sürümünü indirmeniz ve bilgisayarınıza Google Chrome yüklemeniz. Google Chrome indirmek için tıklayın.

WhatsApp’ın en güncel sürümünü indirdikten sonra “Seçenekler” menüsünden “WhatsApp Web” bağlantısına gidin.

whatsapp web 1

Seçeneğe tıkladıktan sonra bilgisayarınızdan Google Chrome’u açın ve https://web.whatsapp.com/ bağlantısına gidin.Bu aşamada karşınıza bir barkod gelecek.

whatsapp web 2

 

 

 

Tekrar telefonunuza dönerek “WhatsApp Web” sekmesinde açılan kamerayı bilgisayarınızdaki bark0da okutun.Hızlı bir taramanın ardından artık bilgisayarınızda WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz.

whatsapp web 3

Yorumlar

Yorumlar

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?