EA, Android ve iOS için Need for Speed Most Wanted Oyununu Duyurdu

Haz 5 2012 - 3:23pm Editör : admin
EA, son yıllarda çıkardığı Need for Speed oyunları ile eskileri aratmaya başlamıştı.  Bugün ise, E3 2012 fuarında yeni oyun resmen tanıtıldı.
Bundan önce Need for Speed Hot Pursuit oyununu geliştirmiş olan Criterion Games’e emanet edilen Most Wanted, çoklu oyuncu modunda oyunculara harika bir oyun keyfi yaşatacak.
İlk olarak 2005′te çıkış yapan ve Underground serisinde olduğu gibi oyuncunun aracında büyük hasar oluşturmadan istediği yerde ve yarışta bulunabilmesini sağlayan EA, sağlanan özgürlükle orantılı olarak başarısını katlamıştı. Son oyunlarında sokak yarışlarından çıkıp profesyonele doğru kayan tecrübeli dağıtımcı, eski oynanış türüyle tekrar yükselişe geçmeyi planlıyor.
EA, Need for Speed Most Wanted’ın mobil versiyonunu da doğruladı. İlk defa bir oyununun mobil versiyonunu konsol ve PC duyurusuyla birlikte açıklayan Amerika merkezli şirket, eğlence sektörünün mobil platformlara daha fazla önem göstermeye başladığının en büyük kanıtı.
Android ve iOS’a gelecek oyunun kim tarafından geliştirileceği bilinmiyor. Burnout Crash’i iOS için geliştirmiş olan Criterion, konsolun yanı sıra mobil sürümün de geliştiricisi olabilir.
Need for Speed: Most Wanted, 30 Ekim’de Amerika’da, 1 Kasım’da ise Avrupa’da PlayStation 3, Xbox 360, PS Vita, PC ve mobil için satışa sunulacak. Aynı tarihlerde bazı ekstra özellikler ve araçlara sahip sınırlı sürüm mağaza raflarındaki yerini alacak.
Kaynak : DH

Yorumlar

Yorumlar

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?