Galaxy Note’u El Konsoluna Çevirmek

Tem 9 2012 - 4:09pm Editör : Gökay Aktan

Günümüzde tabletler olsun akıllı telefonlar olsun güçlü donanımlarıyla vazgeçilmez cihazlar olma yolunda önemli adımlar attılar.Ellerinde bu kadar güçlü donanım olan uygulama ve oyun geliştiricileri de bu özellikleri sonuna kadar kullanıyor.Şu anda iOS ve Android için yapılmış çok gelişmiş grafiklerdeki oyunları indirip zevkle oynayabilirsiniz.

Cihazlar çok güçlü ve yüksek grafikl oyunları var dedik.Fakat pek çok kimse dokunmatik ekranda oyun oynamak istemiyor yada oynayamıyor.Angry Birds gibi oyunlar dokunmatik ekranlarda zevkli olabilirken FPS oyunlarını oynamak ise bazen işkence halini alabiliyor.

Play Station konntrollerine sahip olan Xperia Play bu yönde önemli bir adım atmıştı ama cihazın düşük sistem özellikleri nedeniyle o da beklenen ilgiyi göremedi.

Peki 5.3 inç boyutlarındaki bir akıllı telefonda Play Station kontrolleriyle oyun oynamak sizce nasıl olurdu?

Bir Samsung galaxy Note kullanıcısının çektiği bu videoda ,kablosuz PS3 kumandası ile Galaxy Note’u birbirine bağlayarak hiçbir gecikme yada sorun olmadan oyun oynayabiliyor.Umarız bu tür aksesuarlar geliştirilir de mobil oyunculuk daha üst bir seviyeye taşınır.

Yorumlar

Yorumlar

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?