Google’ın Alan Adı Servisi Yakında Ülkemizde

Oca 19 2015 - 9:38pm Editör : Gökay Aktan

google domains

Google‘ın bir süredir alan adı servisi kuracağı biliniyordu.Bazı küçük esnaflara göre (hosting şirketleri)  internet devinin bu piyasaya girmesi alan adı satışlarının düşmesine neden olacak. Kullanıcılar açısından düşünürsek de, Google’ın büyüklüğü ve güvenilirliği daha cazip gelebilir. Belki ileride Google’dan alınmış sitelere otomatik reklam verme gibi seçenekler de gelebilir.

12 dolardan başlayan fiyatları diğer hosting şirketlerine göre ne çok pahalı ne de çok ucuz. Ayrıca Google bu hizmeti kullanan kişilere 100 adete kadar alan adı, Gmail’e e-posta yönlendirme ve gizli isim ile alan adı kaydettirme gibi özellikler de sunuyor.Squarespace, Weebly ve Wix gibi amatör kullanıcılara hitap eden sistemleri de düşünen Google, bu kişilerin hızlı site kurmaları için destek sunacak. Google’ın kendi servisi olan Blogger ise yeni alan adı servisine tamamen uyumlu.

Şimdilik sadece ABD’de hizmet vermeye başlayan sistem 60 adet alan adı uzantısına sahip.Kısa sürede tüm dünyaya yayılacak olan Google Domains‘in ülkemizde ne zaman kullanılacağı henüz belli değil ama bu bağlantıya tıklayarak servisin ülkemizde hizmete girdiğinden haberdar olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumlar

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?