Steam Makineleri Bu Sefer Geliyor !

Oca 24 2015 - 11:43am Editör : Akay Mert Uğural

Valve’nin oyun platformu “Steam Machines” bu sefer kesin çıkıyor.

Steam-Machines

Çok zamandır ses çıkmamasının ardından  Steam makinelerini büyük oranda unutmuştuk. Ancak Valve, platformu yeniden tanıtmaya ve bu Mart ayı içerisinde gerçekleşecek GDC 2015‘te son haliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bu tür makineleri sınıflandırmak çok zor çünkü, Linux tabanlı Steam OS işletim sistemi ile çalışan bu makineler, PC’ler ile aynı parçaları kullanıyor ve bütün oyunlarını Valve’in dijital dağıtım platformu üzerinden ediniyorlar. En kısa özetiiyle, bu cihazların, oturma odasında oyun oynamak için hazırlanmış olan bilgisayarlar olduğunu ve Big Picture modu ile konsol benzeri bir görüntü sunduğunu söyleyebiliriz.

Bu fikir kağıt üstünde bakıldığında oldukça iyi görünüyor ama bu fikrin gerçeğe dönüşmesi, Valve’in ünlü olduğu bir şekilde (Half-Life 3′de olduğu gibi) oldukça uzun bir zamanlar aldı. Ancak uzun süren bu bekleyiş, artık sona erecek gibi duruyor.

Valve adına konuşan bir temsilci, Valve’in bu makineleri aslında CES 2015 etkinliğinde ortaya çıkartmayı planlamasına rağmen hazırlıkların tamamlanamaması nedeniyle ertelendiğini söyledi. Cihazların ertelenen tanıtımının ise, önümüzdeki Mart ayında sunulacak olan Game Developers Conference’da yapılacak.

Yorumlar

Yorumlar

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?